Przejdź do treści

Ortodoncja nie tylko dla dzieci

Czyli dlaczego dorośli nie leczą się ortodontycznie ?

Nie każdy wie, że korekcie wady zgryzu może się poddać każdy, bez względu na wiek. Na szczęście, nasze zęby można tak samo przemieszczać, zarówno jak jesteśmy młodzi jak i dorośli.

Jest wiele metod leczenia wad zgryzu a ich wybór zależy głownie od ciężkości wady, wieku oraz preferencji pacjenta. Jedną z metod leczenia zarówno młodych jak i dorosłych pacjentów jest metoda nakładkowa Invisalign.

APARATY NAKŁADKOWE INVISALIGN

W naszym gabinecie stomatologicznym NZOZ Euro-Med w Piekarach Śląskich od dawna prowadzimy leczenie ortodontyczne wad zgryzu u naszych pacjentów zarówno dzieci jak i dorosłych metodą nakładkową Invisalign ze względu na możliwość dokładnego zaprojektowania przebiegu leczenia przez naszą ortodontkę Panią Doktor Agnieszkę Galwas następnie przedstawienia pacjentowi w trakcie wizyty konsultacyjnej na monitorze komputera wizualizacji całego przebiegu leczenia ortodontycznego. Całe leczenie rozpoczyna się jak przy innych metodach leczenia ortodontycznego od wizyty konsultacyjnej i wykonania zdjęć cyfrowych. Następnie wykonujemy skan uzębienia pacjenta aby móc cyfrowo zaplanować całe jego leczenie z najdrobniejszymi szczegółami. Jest to obecnie jedna z najlepszych metod leczenia wad zgryzu a przemawia za tym przede wszystkim komfort i wygoda leczenia ,gdyż nakładki zdejmujemy do jedzenia, możemy je także zdjąć wychodząc na imprezę czy też na randkę co daje nam poczucie komfortu i swobody w leczeniu nie zapominając o tym ,że musimy nosić je ok 20-22godzin dziennie zmieniając je co ok 1-2 tygodnie aby uzyskać w pełni skuteczne leczenie